You are not connected. Please login or register

nějaký svítidlo

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1 nějaký svítidlo za Mon Sep 15, 2008 5:41 pm

Amunzen

představený uživatel
nevim zdali to patří zrovna sem ale dnes kámoš mě naved že z pár dostupných věcí se dá vytvořit smeš která svítí jako chem. svítidlo....možná to znáte....možná ne....údajně z nějaký limonády z plusu a nějakých věcí z drogerie..tak uvidim skusim to splácat dohromady a napíšu...ale nejdřív si musim zpomenout na přísady...Smile

Zobrazit informace o autorovi

2 Re: nějaký svítidlo za Mon Sep 15, 2008 5:58 pm

Forest

Admin
Admin
ReapeR napsal:nevim zdali to patří zrovna sem ale dnes kámoš mě naved že z pár dostupných věcí se dá vytvořit smeš která svítí jako chem. svítidlo....možná to znáte....možná ne....údajně z nějaký limonády z plusu a nějakých věcí z drogerie..tak uvidim skusim to splácat dohromady a napíšu...ale nejdřív si musim zpomenout na přísady...Smile

hmmm, to zní zajímavě, skoro mi to připomíná ty super dýmovničky z dusičňanu, fakt sem zvědavej, jestli aspoň tohle bude fungovat...

3 Re: nějaký svítidlo za Mon Sep 15, 2008 6:13 pm

Anonymní

Anonymní
no šlo oto že to byla jakási cola z USA a měl to bejt i údajně podvod

4 Re: nějaký svítidlo za Tue Sep 16, 2008 3:32 pm

Amunzen

představený uživatel
kofik napsal:no šlo oto že to byla jakási cola z USA a měl to bejt i údajně podvod

Co sem slyšel tak pravil jeden rybář že to funguje no uvidí se...je možný že to je podvod ale já sem prostě zvědavej....

5 Re: nějaký svítidlo za Fri Mar 20, 2009 8:08 pm

Marshal

představený uživatel
JO, to světlo se dělá že se smíchá asi 200ml limonády Mountain Drew, 3 víčka od petlahve Perooxidu vodíku a trochu (na špičku čajové lžičky) jedlé sody... já jsem to ještě nezkoušel, ale náhodou jsem to zrovna dneska viel na Youtube.
Kdyžtak řekněte jak to dopadlo afro

6 Re: nějaký svítidlo za Sat Mar 21, 2009 10:04 pm

Forest

Admin
Admin
Sharp to vídko na youtube vyhrabal, zajímavé:

https://www.youtube.com.... KLICK

7 pomoc za Thu Oct 29, 2009 5:31 pm

obávám se že jsem nesehnal mountain dew, nevíte kde by se dal koupit, nebo co by se dalo použít místo něj??

8 Re: nějaký svítidlo za Thu Oct 29, 2009 7:28 pm

Marshal

představený uživatel
Taky jsem ho moc dlouho sháněl, dokonce jsem zaúkoloval i příbuzný a kámoše, ale nikdo ho nikde neviděl, takže si říkám jestli se ještě vůbec prodává (mezi náma - byla to taky pěkně hnusná chemička ;-) )

9 Re: nějaký svítidlo za Thu Oct 29, 2009 8:01 pm

Lubos

Admin
Admin
co jsem slyšel je to prej super podvod ale ještě požádám Batmana aby k tomu jako chemik vyjádřil ale mám dojem že už byla jednou někde diskuze a všichni se schodly na tom že je to super podvod

***Já snad založím vlákno umíchej si doma sám jsem zvědav co se tam objedví za dobrůtky ***

10 Re: nějaký svítidlo za Thu Oct 29, 2009 8:09 pm

[quote="Luboš"]co jsem slyšel je to prej super podvod ale ještě požádám Batmana aby k tomu jako chemik vyjádřil ale mám dojem že už byla jednou někde diskuze a všichni se schodly na tom že je to super podvod

já jsem čet, že to jde s 30% peroxidem vodíku a polívkovou lžicí sody

11 Re: nějaký svítidlo za Thu Oct 29, 2009 8:13 pm

Lubos

Admin
Admin
hmm tak že bych to šel zkusit doma 30% peroxid mám Smile

12 Re: nějaký svítidlo za Thu Oct 29, 2009 8:16 pm

Luboš napsal:hmm tak že bych to šel zkusit doma 30% peroxid mám Smile

a ještě jedna rada, zkoumal jsem složení a pokud neseženete mountain dew (jako že předpokládám že ho neseženete, zkuste sprite a do něj hodně citronového Taknu(pozor, Tank musí být citronový, sou v něm použity stejně chemické barviva))

13 Re: nějaký svítidlo za Thu Oct 29, 2009 9:32 pm

Batman

představený uživatel
Já teda nejsem chemik, ale můžu říct, že v zásadě to možný je, peroxid může být "aktivátor" fluorescenčního záření... záleží jen, co je v tom mountain dew a jak to reaguje... ale jestli to tak opravdu funguje říct nemůžu... ideální je si to odzkoušet Smile

Zobrazit informace o autorovi http://asvitezna.estranky.cz

Sponsored content

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra: